Dziecko u dentysty. Jak przygotować je na pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego?

2024-07-01 12:10

Dzieci często obawiają się wizyt u dentysty. Wpływ na taki stan rzeczy mogą mieć opowieści kolegów lub negatywne doświadczenia, wyniesione z kontaktów z lekarzami innych specjalności. Jak więc przygotować się do pierwszej wizyty naszego podopiecznego w gabinecie stomatologa?

Dziecko u dentysty

Czytaj dalej…

 

Jak rozpoznać przepuklinę pępkową u niemowlaka?

2024-04-23 16:44

Jedną z często występujących dolegliwości u noworodków jest wystający pępek. Nie zawsze oznacza to problem ze zdrowiem, jednak czasem okazuje się, że jest to przepuklina pępkowa. Zwykle nie stanowi ona zagrożenia dla zdrowia, jednak z pewnością wywołuje niepokój u rodziców. Czym jest przepuklina pępkowa i kiedy wystający pępek o niej świadczy?

Czy da się wyleczyć przepuklinę pępkową u dziecka?

Czytaj dalej…

 

Sakrament chrztu — jaką biżuterię podarować nowemu członkowi rodziny z tej okazji?

2023-06-21 12:19

Chrzciny to wyjątkowe wydarzenie, które obchodzone jest z radością i wzruszeniem przez rodzinę i bliskich. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent wybrać dla nowego członka rodziny z tej okazji, mamy kilka inspirujących propozycji dla Ciebie.

Jaka biżuteria dla dzieci na chrzest?

Czytaj dalej…

 

Terapia przez sztukę, czyli arteterapia

2023-06-20 16:12

Jeśli interesujesz się tematem psychoterapii, z pewnością natknąłeś się na termin ,,arteterapia”. Odpowiadając więc na pytanie, czym jest arteterapia – jest to jedna z najnowocześniejszych form terapii, czy ściślej, psychoterapii. Odbywa się ona za pomocą sztuki. Stąd nazwa, która odzwierciedla połączenie sztuki oraz terapii. Z angielskiego: „art” oraz „therapy” lub, jak kto woli, z łaciny: „ars” i „terapia”. Właściwszy jest trop anglojęzyczny, ponieważ metoda ta została opracowana równolegle w Wielkiej Brytanii przez Adriana Hilla oraz w USA przez Margaret Naumburg.

Dzieci podczas arteterapii w Akademii SensArte

Czytaj dalej…

 

Dlaczego warto zabierać dziecko na wycieczki?

2023-04-26 11:15

Dalekie wycieczki, przepełnione atrakcjami to coś, co na stałe zapisuje się w pamięci nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do tezy, iż pozytywne wspomnienia wpływają na nasz nastrój i pomagają w trudnych chwilach. Każdy wyjazd, każda wycieczka, każda atrakcja to coś, co wywołuje ogromne emocje u dziecka. Samo dzieciństwo to okres, w którym kształtują się cechy charakteru, osobowość, ale także zainteresowania. Kiedy, więc jeśli nie w wieku dziecięcym zwiedzać świat?

Dlaczego warto podróżować z dziećmi?

Czytaj dalej…

 

Jaki łańcuszek wybrać dla dziecka?

2022-11-23 14:56

Nie ulega wątpliwości, że łańcuszek jest często wybieranym prezentem dla dziecka z różnych okazji. Decyduje o tym ponadczasowość i uniwersalizm. Łańcuszek dla dziecka wykonany z materiałów o najwyższej jakości może stanowić wartościowy prezent, który szybko przeistoczy się w wyjątkową pamiątkę.

Złoty naszyjnik

Czytaj dalej…

 

O arteterapii jako pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży

2022-06-02 10:55

Sztuka działa na człowieka na wielu płaszczyznach. Wpływa ona zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Pobudza emocje, ułatwia nawiązywanie relacji i stanowi swoisty pomost, łączący to, co ukryte w najgłębszych zakamarkach duszy ze światem zewnętrznym. Pozwala ona również wyrazić złość i odreagować codzienne napięcia w bezpiecznym środowisku. Nic dziwnego, że arteterapia stała się dziś jedną z najchętniej wykorzystywanych metod pracy z dziećmi oraz młodymi osobami.

SensArte - Arteterapia Warszawa

Czytaj dalej…

 

Pomysł na rodzinny wyjazd z dzieckiem do Krakowa

2022-05-06 14:53

Każdy z nas potrzebuje trochę odpoczynku raz na jakiś czas. Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną może być odwiedzenie miasta Kraków. Ta przepiękna, historyczna miejscowość ma wiele świetnych atrakcji, które mogą szczególnie spodobać się dzieciakom. Bogata przeszłość sprawiła bowiem, że miasto stało się magicznym miejscem, które pokochało miliony turystów odwiedzających je każdego roku. W tym artykule postaramy się przedstawić ciekawy pomysł na wyjazd z dzieckiem do Krakowa.

hotel estera kraków kazimierz

Czytaj dalej…

 

Co można osiągnąć dzięki Arteterapii?

2022-04-13 11:45

W dzisiejszych czasach coraz częściej pojawiają się nowe dziedziny terapii, które w nieco odmienny sposób starają się pomagać pacjentom. Jedną z takich terapii, jest arteterapia. W tej dziedzinie terapeutycznej szeroko wykorzystywana przez terapeutów jest sztuka, która służy do działania w wielu dziedzinach. Z jej pomocą można skutecznie przeprowadzać działania o charakterze wychowawczym, terapeutycznym, edukacyjnym oraz profilaktycznym. W tym artykule postaramy się nieco bliżej przyjrzeć temu czym jest arteterapie i odpowiemy na pytanie, jakie kursy można odbyć z dziedziny arteterapii.

Arteterapia

Czytaj dalej…

 

Aktywne wakacje – obozy językowe z Bacalarus

2021-06-15 15:45

Żyjemy w globalnym świecie. Kontakty pomiędzy ludźmi z różnych krajów i kultur jeszcze nigdy wcześniej nie były tak intensywne jak teraz. Wzajemna komunikacja napotyka jednak na pewne bariery, do których należą różnice międzykulturowe, wyznawana religia, czy wreszcie język.

Kursy językowe z Zamościu - Bacalarus

Czytaj dalej…

 
Zapewniamy wspaniałą zabawę dla Waszych pociech.