Nie ulega wątpliwości, że łańcuszek jest często wybieranym prezentem dla dziecka z różnych okazji. Decyduje o tym ponadczasowość i uniwersalizm. Łańcuszek dla dziecka wykonany z materiałów o najwyższej jakości może stanowić wartościowy prezent, który szybko przeistoczy się w wyjątkową pamiątkę.

Złoty naszyjnik

Jak dobrać długość łańcuszka dla dziecka?

Obecnie łańcuszek najczęściej zostaje podarowany dziecku z okazji chrztu, bierzmowania czy komunii. Oczywiście każdy łańcuszek przeznaczony dla dzieci musi być przede wszystkim bezpieczny oraz wygodny dla dziecka. Zatem bardzo ważny jest dobór biżuterii dziecięcej o właściwej długości. Na ogół wybiera się łańcuszki o długości 42 bądź 45 cm. Łańcuszek o tej długości posłuży dziecku przez długie lata, ponieważ rozmiar ten jest uniwersalny. Najlepiej jednak wybrać odpowiednią długość łańcuszka w salonie jubilerskim. Tylko wówczas osoba kupująca łańcuszek uzyska pewność, że odpowiada on obwodowi szyi dziecka. Więcej na temat idealnej długości naszyjnika przeczytać można w artykule: JAK DOBRAĆ DŁUGOŚĆ ŁAŃCUSZKA?, gdzie wyszczególniono różne rodzaje naszyjników i ich długości. Warto zaznaczyć, że wybierając srebrne lub złote łańcuszki dla dzieci, trzeba zwrócić uwagę na to, co spodoba się obdarowanemu. Kupno łańcuszka może być dla dziecka nauką budowania swojego indywidualnego wizerunku.

Srebrny naszyjnik

Jaki splot łańcuszka wybrać dla dziecka?

Współczesny rynek oferuje wiele różnych łańcuszków dla dzieci. Pomimo tego najlepiej kupować te, które są stonowane oraz niezbyt masywne. Ciężki łańcuszek może w każdej chwili przerwać się i w efekcie biżuteria zostanie zgubiona. Dla chłopca można zakupić grubszy splot, a dla dziewczynki sprawdzą się łańcuszki o drobnych ogniwach. Najczęściej wybieranym dla dziewczynek splotem jest delikatnie skręcony singapur albo subtelnie mieniąca się spiga diamentowana. Oba sploty świetnie komponują się z zawieszkami. Ponadto sklepy oferują również sploty łańcuszków, takie jak:

  • ankier – klasyczny splot z podłużnych oczek,
  • żmijka – cienki, gładki i błyszczący łańcuszek,
  • kuleczki – łańcuszek o ogniwach bez oczek,
  • warkocz – gęsty, elegancki splot,
  • pancerka – masywny, klasyczny splot odpowiedni dla chłopców.

Słoty lub srebrny łańcuszek dla dziecka z zawieszką czy bez?

Obecnie wiele osób decyduje się na zakup srebrnego albo złotego łańcuszka z zawieszką. Przeważnie jest to łańcuszek z krzyżykiem, czy też z medalikiem. Należy zaznaczyć, że łańcuszek dla dziecka bez zawieszki też będzie efektywnie wyglądał i staje się bardziej uniwersalny w zastosowaniu. Nawet łańcuszek o grubym splocie bez zawieszki doskonale zaprezentuje się na szyi dziecka. Wówczas sam gruby splot stanowi wystarczającą ozdobę. Naturalnie wybór łańcuszka dla dziecka należy zawsze do kupującego.

 

 
Zapewniamy wspaniałą zabawę dla Waszych pociech.