Każdy z nas potrzebuje trochę odpoczynku raz na jakiś czas. Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną może być odwiedzenie miasta Kraków. Ta przepiękna, historyczna miejscowość ma wiele świetnych atrakcji, które mogą szczególnie spodobać się dzieciakom. Bogata przeszłość sprawiła bowiem, że miasto stało się magicznym miejscem, które pokochało miliony turystów odwiedzających je każdego roku. W tym artykule postaramy się przedstawić ciekawy pomysł na wyjazd z dzieckiem do Krakowa.

hotel estera kraków kazimierz

Jak przygotować się na wyjazd rodzinny do Krakowa?

Przed wyjazdem wraz z rodziną do Krakowa dobrze jest sprawdzić atrakcje, które polecane są właśnie dla rodzin z dziećmi. Warto wybrać się do Zoo, Kopalni w Wieliczce, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Żywego Muzeum Obwarzanka oraz Lustrzanego Labiryntu. Kraków to miasto posiadające mnóstwo atrakcji, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również wcześniej zadbać o nocleg w Krakowie. Dobrym wyborem może okazać się Hotel Estera, położony przy ul. Estery 6 na krakowskim Kazimierzu (Tel: 12 354 37 77). Hotel otaczają przepiękne zabytkowe budowle. Oprócz tego oferuje on bardzo wysoki standard noclegowy. Wewnątrz tego miejsca panuje niepowtarzalny klimat, który pomoże lepiej poznać historię Krakowa, a szczególnie dzielnicy Kazimierz.

Atrakcyjne zabytki Krakowa

Każdy chyba w naszym kraju zna rynek główny w Krakowie. Jest to bowiem przepiękne miejsce, które wyróżnia się znacznie na tle innych rynków w polskich miastach. Będąc w tym miejscu, warto, jest również bliżej przyjrzeć się Kościołowi Mariackiemu oraz pomnikowi Adama Mickiewicza. Każdy turysta chcący nabyć oryginalne pamiątki powinien odwiedzić sukiennice, gdzie znajduje się mnóstwo sklepów z pamiątkami oraz zabawkami dla dzieci. Kolejną ciekawą atrakcją dla rodziny z dzieckiem, może okazać się Zamek Królewski na Wawelu. W tym miejscu można zobaczyć wiele przepięknych budowli oraz zabytków, które wzniosły coś ważnego w historię naszego państwa. Dla dzieci natomiast ciekawą atrakcją może okazać się rzeźba Smoka Wawelskiego, która zieje ogniem.

hotel estera

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Jeżeli jadąc do Krakowa z dzieckiem, chcemy poświęcić trochę czasu na odwiedzenie miejsc interesujących dla dzieci, to z pewnością warto pójść do Centrum Nauki i Zabawy Klockoland. To w tym miejscu znajduje się ponad 50 budowli wykonanych z klocków Lego. Kolejną atrakcją stworzoną z myślą o dzieciach jest park edukacyjny Wioski Świata. W tym miejscu można zaznajomić dziecko z kulturami, pochodzącymi z najdalszych zakątków świata. Dobrym pomysłem na spędzenie czasu w Krakowie wspólnie z dzieckiem, będzie także wybranie się do Parku wodnego Kraków lub do parku trampolin Gojump. Obydwa te miejsca zapewniają przednią zabawę dzieciaka oraz dorosłym. Jeżeli natomiast zgłodniejecie, to idealnym miejscem na zjedzenie obiadu będzie restauracja Esterante położona na Krakowskim Kazimierzu. Lokal serwuje niesamowite dania łączące smaki tradycyjnej kuchni polskiej z kuchnią żydowską oraz fusion, a dodatkowo posiada także menu przygotowane z myślą o dzieciach.

 

 
Zapewniamy wspaniałą zabawę dla Waszych pociech.