Przedszkole to instytucja, która zapewnia każdemu małemu dziecko opiekę, jak również daje możliwość edukacji i kształcenia. Zajęcia dydaktyczne oferowane przez placówkę dostosowane są do wszystkich potrzeb, oczekiwań i możliwości maluchów. Podczas dziennego pobytu przedszkolaki zapewnione mają również wyżywienie, które ustalone jest w stałych godzinach. Co jest głównym założeniem przedszkola? Jakie zajęcia proponuje wyspecjalizowana placówka? Kogo zatrudnia? Jakie zabawy dla dzieci wykorzystywane są podczas edukacji?

Przedszkole Mówiś Słupsk

Funkcje przedszkola

Podstawowym założeniem instytucji jest wychowywanie dzieci oraz sprawowanie opieki. Najważniejsze zarówno dla rodziców, jak i całej kadry jest zapewnienie bezpieczeństwa pod każdym względem. Ponadto do celów załogi należy także nauka dzieci podstawowych, przydatnych i na co dzień wykorzystywanych umiejętności życiowych takich jak jedzenie, korzystanie z toalety, mycie rąk, zębów czy sprzątanie po sobie. Zajęcia w przedszkolu przewidują również czynności merytoryczne podzielone tematycznie. Edukacja polega głownie na wykorzystaniu naturalnej formy ruchu każdego dziecka czyli zabawy. Dzięki temu każdy maluch z łatwością przyswoi ogólne wiadomości, pozna pory roku, nauczy się liczyć czy rozpoznawać role życiowe.

Zajęcia w przedszkolu

Metodami, które zostają wykorzystywane przy tego rodzaju nauce są: zajęcia plastyczne, naśladownictwo, organizowanie teatrzyków, muzyka i wiele innych. Placówka daje także możliwość zapisania dziecka na dodatkowe kursy, które dopasowane są do wieku, poziomu zaawansowania oraz zainteresowań przedszkolaków. Są to m.in.: zajęcia taneczne – balet, hip- hop, taniec nowoczesny, robotyka, programowanie, języki obce – angielski, hiszpański, ceramika, judo i wiele innych.

Nauczycielka pracująca w przedszkolu Mówiś w Słupsku

Kto pracuje w przedszkolu?

Kadra przedszkola to sami wykształceni, wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy, którzy przeszli szereg szkoleń i kursów odnośnie wychowywania i opieki nad dziećmi. Załoga dostarcza maluchom bezpieczeństwa, dba o ich potrzeby, jak również umila czas podczas pobytu w placówce. Wychowawcy pracują dostosowanymi do dzieciaków metodami wśród, których są metody: aktywizująca, indywidualnego podejścia czy grupowa. Ponadto pozostają do dyspozycji wychowanków, pokazując im w ciekawy sposób świat.

Jakie wymogi musi spełnić przedszkole?

Przedszkole dysponuje najlepszymi pomocami dydaktycznymi, jak również sprzętami, które posiadają atesty i certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo. Dzieci mogą korzystać z innowacyjnych technologii i pobierać naukę wykorzystując nowoczesne tablice multimedialne, zabawki interaktywne, urządzenia audio i video. Przedszkole zapewnia maluchom pełne wyżywienie w postaci śniadania, drugiego śniadania, dwudaniowego obiadu i podwieczorka. Posiłki ustalane są przez dietetyka, która doskonale zna potrzeby młodych osób.

 
Zapewniamy wspaniałą zabawę dla Waszych pociech.