Część rodziców zastanawia się, czy ich dzieci są gotowe na to, aby zapisać je do przedszkola lub do żłobka. Zazwyczaj decydujemy się na taki krok, kiedy musimy iść do pracy i zależy nam na tym, aby nasze maluchy miały dobrą opiekę. Decyzja o tym wcale nie jest łatwa, bowiem zazwyczaj zależy nam na tym, aby przedszkole znajdowało się niedaleko naszego miejsca zamieszkania lub pracy, a także kadra była wyspecjalizowana do opieki nad dziećmi. Nie zawsze jest to oczywiste, dlatego warto szukać placówek, które zapewniają najlepszą opiekę. Być może mają duże uznanie w środowisku i inni rodzice polecają dane placówki.

Dziecko

Nowy etap w życiu dziecka

Niektórzy zastanawiają się jaka jest różnica między żłobkiem a przedszkolem. Chodzi o to, że w żłobku przebywają mniejsze dzieci, które wymagają więcej atencji. Dzieci powyżej trzeciego roku życia mogą iść do przedszkola. Będą się wspaniale rozwijać, jeśli trafią na dobrego pedagoga. Z pewnością warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego przedszkola, w którym dziecko będzie czuło się bardzo dobrze. Wiele zależy od nauczyciela i jego podejścia. Trzeba przyznać, że niektórzy wychowawcy przedszkolni potrafią zarazić pozytywną energią oraz mają niezwykłą umiejętność nawiązywania kontaktów z dziećmi. Niektóre dzieci chętnie idą na przedszkolne zajęcia i nie boją się rozstania z rodzicami. Każde z nich jednak w pewnym stopniu przeżywa nowy etap w życiu. Dlatego warto rozumieć dziecięce emocje i podchodzić do nich z życzliwością i miłością. Z czasem wszystko się ustabilizuje i dziecko zaakceptuje nową rzeczywistość. Z pewnością będziemy bardzo zaskoczeni, że może zdobywać nowe umiejętności, których nie jesteśmy w stanie nauczyć go w domu.

Żłobek prywatny, a może publiczny?

To bardzo ważne, aby maluch obserwował różne rodzaje wzorców i miał możliwość porównywać rozmaite sposoby postępowania. Dzieci są mądrzejsze niż nam się wydaje i często sami nie wiemy, kiedy dokonują ogromnych postępów rozwojowych. Część osób zastanawia się, czy lepszy będzie prywatny czy publiczny żłobek. Oczywiście nie mamy gwarancji co do tego, że jeśli zapłacimy więcej to opieka w żłobku będzie dużo lepsza, jednak wzrasta prawdopodobieństwo, że naszemu dziecku będzie zapewniona bardziej indywidualna opieka. Wybór żłobków jest szeroki tych instytucji powstaje coraz więcej. Często jest łatwiej zapisać dzieci do przedszkola rodzinom, w których pracuje oboje rodziców. Dzięki temu jest duże prawdopodobieństwo na to, że dla naszego dziecka znajdzie się miejsce. Żłobek i przedszkole to często jeden budynek, do którego można zapisać dwoje swoich dzieci.

 
Zapewniamy wspaniałą zabawę dla Waszych pociech.