Atrakcje dla najmłodszych. Jakże rozległy to temat i czasami trudny do ogarnięcia. Nasze małe pociechy tak często bywają wybredne i trudno je zadowolić. Znalezienie zajęć, które ucieszą dzieci i sprawią wiele radości jest zadaniem wymagającym czasami dużej wyobraźni. Rodzice z pewnością mają na ten temat rozległą wiedzę. Niemniej ważne niż zaplanowanie aktywności jest zorganizowanie odpowiednich nagród – tutaj znajdziesz kontakt do firmy Artskam, która specjalizuje się w takich usługach. Co jednak zaplanować dla dzieci chociażby na dzień dziecka, gdy zgromadzenie różnorodnych charakterów jest duże i trudno zadowolić każdego?

Dzieci pijące shake na zawodach

Rozrywka w domu

Malowanki i zagadki to zajęcie raczej na pochmurne dni, kiedy nie możemy wyjść na świeże powietrze. Z kolei oglądanie bajek lepiej, aby nie stało się normą. Dzieci i bez tego spędzają obecnie wiele czasu przed „szklanym ekranem” czy to telewizora, czy może komputera. Bezpieczniej dla ich zdrowia będzie ograniczyć taki sposób spędzania czasu do minimum (później nam za to podziękują).

Turnieje sportowe

Nie bez powodu mówi się, że dzieci mają niespożytą energię. Rodzic już pada ze zmęczenia, a pociecha po kilku minutach odpoczynku, chce się dalej bawić. Doskonałym sposobem na zajęcie czasu może się więc okazać zorganizowanie turnieju na dzień dziecka. Rywalizacja w różnych konkurencjach sportowych jest doskonałym sposobem połączenia ruchu i zabawy. Dzieci, zapatrzone często w swoich sportowych idoli, z pewnością chętnie wejdą taką w rolę chociażby na boisku do piłki nożnej czy ręcznej. Specjalna koszulka z imieniem czy nazwiskiem bohatera dodatkowo podbudowuje dzieci i dodaje im zapału do gry.

Nagrody

Ważne są również nagrody. Każde dziecko wielką rolę przykłada do wydarzenia sportowego, w którym coś wygrało, otrzymało jakąś nagrodę czy medal. Czasami może to być nawet nagroda pocieszenia, ale dla malucha to bardzo się liczy. Warto przy organizacji takiego wydarzenia zadbać o medale pamiątkowe na zamówienie dla dzieci. To w ich oczach nie tylko podniesie rangę wydarzenia, ale również wzbudzi chęć do uczestnictwa i dawania z siebie jak najwięcej, aby zdobyć nagrodę. Zresztą zawody sportowe bez wygranej są chyba nieco dziwne.

Dziewczynka na zawodach z nagrodami od firmy Artskam

Ruch i integracja

Zawody sportowe są również doskonałym sposobem na integrowanie się dzieci, zwłaszcza przy grach zespołowych, gdzie muszą oni polegać jedno na drugim. Przecież meczu piłki nożnej nie wygra jeden zawodnik. Poczucie wspólnoty i przyjazna atmosfera z pewnością będą dobrą zachętą do wprowadzenia na stałe sportu jako zdrowy element naszego życia. Takie dobre nawyki wypracowuje się już w dzieciństwie, aby przynosiły dobre skutki w dorosłym życiu. I nie mówię tu tylko o zdrowiu, ale również o pewnych zasadach fair play, które warto od turnieju czy meczu przenieść do codziennego funkcjonowania wśród młodych rówieśników.

 

Wydarzenia sportowe mogą być pewnym wysiłkiem organizacyjnym, ale warto zainwestować w nie czas, bo radość dzieci z pewnością będzie doskonałą nagrodą. Wypracowane zaś od dzieciństwa dobre nawyki sportu w naszym życiu, z pewnością są bezcennym darem dla najmłodszych.

 
Zapewniamy wspaniałą zabawę dla Waszych pociech.