Przedszkole to okres przygotowawczy, które kreują zachowania, przyzwyczajenia, nawyki dziecka. Dzięki wspólnej zabawie, nauce czy przebywaniu w gronie innych, maluch uczy się współpracy, kontaktu z innymi, jak również wspólnego działania i pomocy. Jednym z głównych zadań przedszkola i pracujących w nim wychowawców jest przekazanie uczniom zasad codziennego życia, zaszczepienie ciekawości i chęci poznawania świata. Stosowanie różnych, innowacyjnych metod edukacyjno – wychowawczych pozwolą uzyskać jeszcze bardziej widoczne efekty i skutki.Wycieczki w przedszkolu – jak zadbać o bezpieczeństwo?

Wycieczki organizowane przez przedszkole to pewnego rodzaju forma nauki i edukacji. Podczas tego rodzaju wyjazdów uczeń zdobywa nowe doświadczenia i wiedzę. Uczy się samodzielności, współpracy, jak również dostosowania do panujących warunków. Dlatego też ważnym punktem planowania wycieczki jest zadbanie o bezpieczeństwo maluchów, w tym dobry transport. Jeśli chodzi o wynajem busa na szkolne wycieczki to najlepiej postawić na sprawdzone firmy z długoletnim stażem jak np. BUSimpuls z  Wrocławia. Wychowawcy powinni również zabezpieczyć wycieczkę w odpowiednią ilość opiekunów jak również akcesoriów przydatnych podczas wyjścia. Wśród najważniejszych należy wymienić: apteczkę, mokre chusteczki, pampersy, napoje, kilka dodatkowych ubranek, itp.

Transport dla przedszkolaków

Wynajem odpowiedniego samochodu transportowego to bardzo ważny element organizacyjny. Wypożyczony samochód, wraz z kierowca powinny posiadać wszelakie certyfikaty i pozwolenia na przewóz osób, jak również potwierdzony bezawaryjny stan techniczny pojazdu. Bus powinien być dostosowany do wieku dzieci, posiadać odpowiednie zabezpieczenia, pasy bezpieczeństwa, schody czy inne dodatki.

Gdzie wybrać się na wycieczkę z przedszkolakami?

Możliwości wyjazdu z małymi dziećmi jest bardzo wiele. Cel wycieczki uzależniony jest od jego rodzaju, przeznaczenia, wieku dzieci oraz ich zdolności. Wyjazdy można podzielić na kilka kategorii, takich jak:
– wycieczki dydaktyczne,
– edukacyjne,
– sportowe,
– rekreacyjne,
– rozrywkowe, itp.

Poznawanie świata przez podróże

Wśród najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych wyjazdów są wycieczki do skansenów, parków rozrywki, parków miniatur, rezerwatów przyrody. Wiele przedszkoli organizuje również wycieczki do kina, teatru, na basen, do parku wodnego, parku trampolin czy krytych placów zabaw. Wśród wyjazdów edukacyjno – dydaktycznych możliwym jest zorganizowanie spotkania w budynku starzy miejskiej, straży pożarnej, policji, urzędach, halach produkcyjnych i innych placówkach, dzięki którym młodzi ludzie mogą poznać tajniki pracy innych ludzi. Wiele z tego rodzaju wycieczek pozwala naocznie uzmysłowić dziecku na czym polega dany zawód i profesja, a także zaszczepić w nim nowe pasje i zainteresowania.

 
Zapewniamy wspaniałą zabawę dla Waszych pociech.